Logo webu
Česká verze
Přejít na Slovenskou verzi
Otevřít vyhledávání
Otvoriť menu

Jak na dokonale čisté koberce? Odpovědí je parní čištění

Rozhodnutí týkající se výběru vhodné podlahové krytiny podléhá celé řadě parametrů. Pokud dáváte přednost komfortu, chcete zlepšit akustiku v místnosti, zajistit snížení hluku při chůzi, získat jistotu při chůzi a měkkost nášlapu, případně ušetřit za vytápění, pak vaše volba padne pravděpodobně na koberce.
Přestože takové koberce slibují vše výše uvedené, mají přeci jen jednu nevýhodu. Tou je poměrně problematická údržba. Obyčejné vysátí koberce nestačí. Vysavač z něj totiž odstraní asi 56 % prachových roztočů, bakterií a dalších mikroorganismů.

Když k tomu všemu přidáme i skutečnost, že si na takovém koberci pohodlně poleží pes, kočka anebo jiný domácí mazlík, a poté se po tom samém koberci projde batole, dospějeme k názoru, že pro údržbu koberců je potřeba vytasit se s mnohem silnější a účinnější zbraní. Tou je parní čištění.

Parní čištění přesvědčí i nevěřící Tomáše
Bez toho, abychom si osvětlili, jak vlastně parní čističe fungují, se nemůžeme posunout dále. Kouzlo parních čističů tkví v kombinaci páry, teploty a tlaku. Když tohle všechno zkombinujete, získáte účinného pomocníka, který vám v domácnosti pomůže nejen s údržbou koberců, ale také dalších podlahových krytin, mezi které patří například laminát, linoleum, marmoleum anebo kvalitní a vhodným způsobem ošetřené dřevo. Pára patří mezi nejúčinnější čisticí prostředky. A to i bez použití chemických detergentů.  

Rozliate víno na koberci

Hloubkové čištění zajištěno

A jak parní čističe vlastně fungují? Je to poměrně prosté, přesto však důmyslné. Voda se v bezpečnostní nádržce (bojleru) nahřívá na více než 100 stupňů Celsia, aby se mohla následně zchladit a na povrch dopadnout při bezpečných 50 °C. Díky tomu je efektivně narušena struktura nečistoty a zajištěno hloubkové čištění. Abyste měli představu, o tom, jak čištění koberců vlastně probíhá, doplníme, že horká pára proniká mezi vlákna koberce, kde ničí viry a bakterie, odstraňuje zašlé nečistoty a osvěžuje barvy. Pokud bojujete s těžko odstranitelnými fleky na koberci, s parním čističem získáte nepostradatelného pomocníka. V tomto případě ale bude potřeba postižené místo pořádně napařit a dočistit dalšími podpůrnými prostředky.

5 nepopiratelných výhod parního čištění koberců:
- Jde o nesmírně účinnou, přesto však ekologickou a také ekonomickou variantu domácího čištění.
- Při čištění koberců nejsou použity chemické detergenty, které dráždí alergiky a astmatiky a nevoní ani domácím mazlíčkům.
- Použitím technologie parního čištění koberců se vyvarujete dlouhému schnutí promočeného koberce. Koberec je suchý během několika mála minut.
- Z koberce je již po prvním čištění odstraněno 95 % alergenů, nečistot, prachových částic a mikroorganismů.
- Parní čističe vám pomohou odstranit také těžko odstranitelné skvrny a fleky na koberci.

Rozliate víno na koberci

Zdraví rodiny závislé na čistotě
Průzkum provedený asociací IICRC zjistil, že více než 8 z 10 majitelů domů a bytů či kanceláří vnímá, že zdraví jejich rodiny je přímo závislé na čistotě podlah, jejichž údržba je přímo závislá na zhoršení či zlepšení alergií. IICRC je značka profesně způsobilé a odborně prováděcí certifikace a odborné profesně školící asociace fungující jako nezisková organizace pro kontrolu, renovaci, repase, čištění a obnovu podlahových povrchů.

Čistota = půlka zdraví
Vědecké studie navíc prokázaly, že například takový koberec je ideální formou pro zachytávání alergenů. Samotné vysávání na jejich odstranění nestačí a mokré čištění může koberec nevratně poškodit, proto se stále více rodin a domácností uchyluje k profesionálnímu čištění párou, které je nejen ekologické, ale také nesmírně účinné. Horká pára totiž dokáže rozložit problematický alergen na sloučeniny, které již nebudou vyvolávat nežádoucí a limitující alergické reakce. Pro samotné čištění koberců můžete využít nejen parní mopy, ale také multifunkční parní čističe Ariete, které jsou součástí naší nabídky.

Pošlete článek známému