infoinfo

Objednávky vytvořené do 19.12. do 11:00 se pokusíme doručit ještě do Vánoc. Zboží z objednávek po tomto termínu bude doručeno až po Vánocích.

Logo webu
Česká verze
Přejít na Slovenskou verzi
Otevřít vyhledávání
Otvoriť menu

Blog

Obrázok ku článku Rychlý přehled parních čističů. Vyberte si ten správný!

Rychlý přehled parních čističů. Vyberte si ten správný!

Pokud i vy preferujete úklid bez použití chemie, pak zbystřete pozornost a ještě než zahájíte "jarní úklid", pokuste se zvolit ten správný přístroj. Nabízíme vám rychlý přehled parních čističů Ariete, které vám ušetří energii, čas a dokonce i nějaké ty "drobné".

30.04.2020

Veronika Zvadova

Obrázok ku článku Parní čištění: vše, co potřebujete vědět

Parní čištění: vše, co potřebujete vědět

Doba pokročila a s ní se většina lidí začíná zajímat o ekologické způsoby zachování vlastního zdraví s co nejmenším dopadem na životní prostředí. Jedním ze způsobů, jak zůstat zdravý je i volba efektivní strategie při úklidu. Nevěřili byste, co všechno dokážete s použitím obyčejné vody a vhodného přístroje. V tomto e-booku vám ukážeme, jak zahubit více než 97% mikroorganismů, bakterií a virů v domácnosti za pomoci obyčejné vodní páry. Zodpovíme také vaše nejčastější dotazy, posvítíme si na alergiky a domácí zvířata a podíváme se i do nedalekého Toskánska, kde to všechno začalo. Tak odložte hadříky, kbelíky a chemické čisticí prostředky a pojďte s námi prozkoumat nové, moderní řešení.

29.04.2020

Veronika Zvadova

Obrázok ku článku Pošlete váš parní čistič na "home office"

Pošlete váš parní čistič na "home office"

Jistě se všichni shodneme na tom, že pravidelná údržba domácnosti nám někdy dá pořádně zabrat. Pokud jste však nuceni sbalit svou kancelář a rozložit si pracovní základnu přímo v domácnosti, budete potřebovat novou strategii. Jaké tedy máte možnosti? Jednou z nich je spřátelit se s novým kolegou- parním čističem.

28.04.2020

Veronika Zvadova

Obrázok ku článku OVĚŘENÉ: Připravte si i vy chutnou domácí Mozzarellu přímo u vás domaObrázok ku článku Výrobník sýra B-cheese: výroba domácích sýrů od A po Z

Výrobník sýra B-cheese: výroba domácích sýrů od A po Z

Pokud patříte mezi vášnivé konzumenty různých druhů sýra a zajímá vás, jak tyto pochoutky připravit přímo ve vašíkuchyni, stáhněte si náš e-book. Kromě množství receptů na přípravu tradičních italských sýrů v něm najdete i všechny potřebné informace ohledně syřidla, různých druhů mléka apod. Bonusem jsou recepty pro vegetariány, vegany a lidi trpící potravinovými alergiemi či intolerancemi. Dobrou chuť!

02.04.2020

Veronika Zvadova

Obrázok ku článku 6 věcí, které zapomínáme dezinfikovat

6 věcí, které zapomínáme dezinfikovat

V posledních týdnech jsme všichni citlivější na dodržování hygienických zásad a čistoty. Není se čemu divit. Z víkendového většího úklidu se stal každodenní boj s neviditelnými bakteriemi a viry. Do úklidu zapojujeme celou rodinu a všichni poctivě dodržujeme doporučení hygieniků. Co však vlastně víme o bakteriích, virech, jejich šíření, místech množení a hlavně o jejich úspěšném vyhubeni? Opravdu stačí se zaměřit na nejohroženější místa v bytě, odstranit špínu, těžkopádně si „oddychnout“ a znovu to absolvovat za několik dní (ti poctivější i každý den)? Zkusme se na tuto problematiku podívat méně stereotypně.

29.03.2020

Veronika Zvadova

Obrázok ku článku Výrobník sýrů B-cheese: sýr jak ho neznáte

Výrobník sýrů B-cheese: sýr jak ho neznáte

Sýr – základní potravina, která je s námi už od časů starých Římanů, kteří už v té době experimentovali s různými výrobními technikami, konzistencemi, druhy a chutěmi. Dnes se toho však velmi změnilo. Výroba sýra už není jen náhodná spleť procesů, jejichž výsledkem je „nějaký“ produkt tužšího či řidšího skupenství. Dnes už přesně víme jaké kroky a přísady použít, abychom dosáhli požadovaného výsledku. Dokonce jsme se dostali tak daleko, že dokážeme sýr vyrobit doslova na pár kliků, za což dnes vděčíme unikátnímu výrobníku sýrů B-cheese od Ariete.

25.03.2020

Veronika Zvadova

Obrázok ku článku Jak vyčistit domácnost bez chemie

Jak vyčistit domácnost bez chemie

Gumové rukavice a celá plejáda čisticích prostředků? I u vás takto vypadá sestava pro úklid a čištění domácnosti? Čištění bez chemie jako kdybychom si už ani neuměli představit. Ruce si myjeme různými mýdly, nádobí myjeme saponáty, nemluvě o podlahách, koupelně a podobných místech v domácnosti. Na místa, kde se vyskytují bakterie, roztoče či viry používáme ty nejagresivnější přípravky. Co kdybychom vám řekli, že to jde i bez chemie? Čtěte dál.

24.03.2020

Peter Samuelis

Obrázok ku článku Všemocná pára zatočí s prachem, bakteriemi i viry

Všemocná pára zatočí s prachem, bakteriemi i viry

Přemýšleli jste někdy nad tím, kolik čisticích prostředků spotřebujete za měsíc nebo za rok? Málo to rozhodně nebude. Když se zamyslíte nad tím, kolik za ně utratíte a jaký dopad má jejich používání na životní prostředí, je dobré hledat další alternativy, které budou šetrné nejen k vaší peněžence, ale především ke zmíněnému životnímu prostředí. Pára je v tomhle případě jasnou volbou. Jde totiž o nejúčinnější a nejspolehlivější způsob, jak zbavit povrchy nečistot, alergenů, prachu, bakterií, virů a dalších nežádoucích látek.

21.03.2020

Vendula Vrablová

Obrázok ku článku Domáca pizza: rýchlo a jednoducho

Domáca pizza: rýchlo a jednoducho

Už ste sa prejedli mrazených polotovarov a chceli by ste vašu domácu pizzeriu dostať na vyššiu úroveň? Máme pre vás jednoduchý a hlavne rýchly recept na domácu pizzu. Jej príprava vám zaberie maximálne 30 minút a z taniera zmizne ešte rýchlejšie.

11.03.2020

Peter Samuelis

Obrázok ku článku PARNÍ ČIŠTĚNÍ: Nejúčinnější způsob údržby domácnosti

PARNÍ ČIŠTĚNÍ: Nejúčinnější způsob údržby domácnosti

Hledáte pomocníka, který Vám usnadní úklid? Slyšeli jste už o parních čističích, ale myslíte si, že je nelze použít, protože máte dřevěné podlahy? Vyvedeme Vás z omylu. Proč Vám parní čističe zjednoduší úklid domácnosti, kde všude je můžete využít, jak fungují, proč by je měla mít každá domácnost, ve které žijí alergici a také o mýtech, které se o parním čištění šíří světem se dozvíte v našem ebooku.

26.09.2019

Obrázok ku článku Bakterií a prachu je v koupelně spousta. Můžou za to naše (zlo)zvyky

Bakterií a prachu je v koupelně spousta. Můžou za to naše (zlo)zvyky

Hned v úvodu začneme šokujícím tvrzením – koupelna je společně s toaletou semeništěm bakterií. Nejvíce jich najdete v záchodové míse. Pokud před spláchnutím mísu nezavřete, bakterie odletují do okolí. A to i do vzdálenosti několika metrů! O nic lépe na tom není ani zubní kartáček. Pozor také na spáry okolo vany nebo mezi kachličkami.

10.06.2019

Vendula Vrablová

Obrázok ku článku Podlaha jako jedno z nejšpinavějších míst v domě. Tipy jak ji udržovat v čistotě

Podlaha jako jedno z nejšpinavějších míst v domě. Tipy jak ji udržovat v čistotě

Ať už zvolíte laminát, linoleum, dřevo, koberec anebo dlažbu, vždycky budete řešit, jak udržet vybranou krytinu hygienicky nezávadnou a čistou. Tím spíš, pokud se ve vaší rodině nachází alergik anebo astmatik. Určité druhy podlahových krytin jsou totiž pro roztoče dokonalým útočištěm a ideálním místem k rozmnožování.

04.06.2019

Vendula Vrablová

Obrázok ku článku Mytí oken nemusí být nutné zlo. Stačí zapojit parní čistič

Mytí oken nemusí být nutné zlo. Stačí zapojit parní čistič

Jedna z nejméně oblíbených domácích činností? Nesporně mytí oken! Neustálé otírání, stírání přebytečné vody, čištění a leštění asi nikomu na náladě nepřidá. Naštěstí existuje mnohem účinnější a efektivnější způsob, jak čistých oken dosáhnout. Tajemství spočívá ve vysokém tlaku, teplotě a páře. Tahle kombinace je typická pro parní čističe Ariete.

23.05.2019

Vendula Vrablová

Obrázok ku článku Doma si v matracích pěstujeme alergeny. Spouštějí rýmu a můžou za nepříjemné vyrážky

Doma si v matracích pěstujeme alergeny. Spouštějí rýmu a můžou za nepříjemné vyrážky

Podle nejnovějších výzkumů trpí nějakou formou alergie čtyři z deseti Čechů. Málokdo si ale uvědomuje, že ideální podmínky pro výskyt a množení alergenů máme všichni doma.  Prach v našich domácnostech, jakožto směsice různých látek, umožňuje shromažďování hned několika alergenů najednou. Nejčastěji se setkáváme s plísněmi, alergeny zvířat, roztoči nebo pylem. Zvláště na jaře spousta alergiků trpí víc, než v kterékoli jiné části roku. Víte, jak s alergeny, roztoči, prachem a pyly bojovat? Máme pro vás pár tipů.

15.05.2019

Vendula Vrablová