Logo webu
Česká verze
Přejít na Slovenskou verzi
Otevřít vyhledávání
Otvoriť menu

Jak vyčistit domácnost bez chemie

Peter Samuelis

24.03.2020

Gumové rukavice a celá plejáda čisticích prostředků? I u vás takto vypadá sestava pro úklid a čištění domácnosti? Čištění bez chemie jako kdybychom si už ani neuměli představit. Ruce si myjeme různými mýdly, nádobí myjeme saponáty, nemluvě o podlahách, koupelně a podobných místech v domácnosti. Na místa, kde se vyskytují bakterie, roztoče či viry používáme ty nejagresivnější přípravky. Co kdybychom vám řekli, že to jde i bez chemie? Čtěte dál.
Voda jako čisticí prostředek

Ariete cistenie

Voda, ta v tekutém skupenství, je náš pomocník při úklidu číslo 1. Samotná voda pokud, není vařící, však nedokáže zničit všechny bakterie a podobnou havěť. Proto si při úklidu vodou pomáháme různými chemickými přípravky. Po úklidu chemií máme sice pocit čistoty, ale jako kdybychom se necítili úplně komfortně, protože domácností se šíří chemický zápach a také náš organizmus nemusí kontakt s chemií snášet zcela dobře. Asi největším „záškodníkem“ je silný oxidant chlornan sodný - součást mnoha dostupných čisticích a úklidových prostředků. Ten může v některých případech podráždit oči, poleptat kůži nebo způsobit silné popáleniny.

Vodní pára jako ekologický čisticí prostředek

Ariete cistenie

Ne, nebojte se, nebudete pobíhat s kouřícím hrncem po bytě a snažit se něco vyčistit . Pára je nejsilnějším čisticím přípravkem. Přístroje, které s ní pracují, zvládnou během chvilky nahřát vodu na více než 130 °C. Voda se následovně v trysce ochlazuje na 100 ° C a na čištěný povrch dopadá značnou silou o teplotě 50 °C, což je stále více než voda při běžném úklidu. Největší tajemství však spočívá v plynném skupenství vody, která takto dokáže vyčistit povrchy mnohem lépe, než ve skupenství tekutém. Když se k tomu přidá ještě vyšší teplota páry a tlak, efektivní a ekologický čisticí prostředek je na světě. Pára totiž bez chemie zničí až 97% všech bakterií, virů a roztočů.

Parní čistič Ariete Xvapor Deluxe

Ariete cistenie

Italská značka Ariete je držitelem 3 patentů v oblasti parního čištění. Parní čistič Ariete Xvapor Deluxe je ztělesněním těch nejlepších vlastností parního čištění, jaké v dnešní době známe. Tlak parní trysky lze regulovat až do výše 5 barů, takže čistit můžete vše od oblečení až po zažraný vodní kámen v koupelně. Je snadno přenosný a dodává se se spoustou příslušenství. Možná si říkáte: „pěkná věcička, ale drahá“. Zkoušeli jste si spočítat, kolik investujete do všech čisticích prostředků, mopů a houbiček? Tipuji, že to bude násobně víc. Nemluvě o spotřebě vody, která je s parním čističem podstatně nižší. Vyměňte plejádu čisticích prostředků za parní čistič a zjistíte, že lze mít čistou a vydezinfikovanou domácnost i bez chemie.

Pokud se chcete dozvědět o parním čištění více, stáhněte si náš e-book.

Související produkty

Pošlete článek známému