Logo webu
Česká verze
Přejít na Slovenskou verzi
Otevřít vyhledávání
Otvoriť menu

Ariete ART909

23.05.2020

Dnes se mi dostal do rukou výrobek Italské renomované značky Ariete, konkrétně pizza pícka. Po vybalení z krabice jsem zůstal překvapen designem a velikostí pícky. V balení se nacházely dvě široké naběračky na pizzu. Pícka je v krásné červené barvě a velikost je přiměřená. Taková, že se vejde k ostatním spotřebičům v domácnosti.
Na vrchním panelu se nachází indikátor nahřívání pícky s regulací výkonu od 1 do 5 a jednoduchý časovač. Uvnitř pícky je plocha z kamene nebo šamotové části. Z vnitřku krytu je jednoduchý ohřev.

Nyní přejdu k výrobě pizzy a základu těsta. Připravil jsem si těsto v poměru:

350g hladké mouky, 250ml vlažné vody, lžička soli, lžička cukru, lžíce oleje a droždí. Všechno jsem to smíchal a nechal těsto vykynout. Když těsto nakynulo, tak jsem ho vyválel na velikost pícky. Zapnul jsem pícku na číslo 5 a dokud se nahřívala, tak jsem si připravil pizzu podle vlastních ingrediencí. Když jsem to měl hotové, otevřel jsem poklop pícky, plochu jsem posypal hrubou moukou a vložil pizzu v syrovém stavu. Potom jsem stáhl teplotu ze stupně 5 na stupeň 3. Pizza se dělala spolu s nahříváním do 10 minut. Pizza byla krásně propečená a křupavá, jako z pizzerie. Chuť pizzy je vynikající a samozřejmě záleží i na ingrediencích, jaké si na ni dáte.

Ingredience mé pizzy: základ jsem použil rajčatový protlak, na to jsem narovnal kolečka salámu, posypal nastrouhanou oozzarellou, kukuřicí, olivami a nakonec jsem dal nivu - pizza byla úžasná.

Samotná pizza pícka dokáže udělat i mraženou pizzu, ale přiznám se, že to jsem nezkoušel. Pro mě bylo lepší si připravit vlastní pizzu podle svých představ.

Doporučil bych tento výrobek zákazníkům a věřím, že by si ho oblíbili, tak jako já.
+ Krátká doba přípravy
+ Pizza chutná jako z pizzerie
+ Kámen nebo šamot na kterém se peče pizza
- Ocenil bych, kdyby kryt měl sklo. Viděl bych, kdy je pizza hotová

Pošlete článek známému