Logo webu
Česká verze
Přejít na Slovenskou verzi
Otevřít vyhledávání
Otvoriť menu

Čistá domácnost nebyla nikdy důležitější!

07.10.2020

Úklid považuje řada z nás za nutné zlo. Přesto je nutný, protože pomáhá zbavovat domácnost nebezpečných virů a bakterií. Ty mají za úkol jediné – snažit se nám znepříjemnit život nemocemi a řadou dalších komplikací. Máme pro vás několik důvodů, proč se do úklidu pouštět častěji a tipy, jak uklízet efektivně a účinně.
Sezóna chřipek a pandemií
Podzim je už tradičně spojován s nepříjemnými chřipkami, nachlazeními a dalšími nemocemi. Často se navíc stačí držet stejného madla v městské hromadné dopravě nebo kliky v kanceláři a pak si nevědomky sáhnout na ústa. Virus nebo bakterie se tak snadno dostane do těla, kde začne řádit. Abyste tyhle nezvané návštěvníky nehostili u vás doma, je dobré věnovat zvýšenou pozornost úklidu koupelny, předsíně nebo třeba šatny, kde mohou viry a bakterie přežívat na oblečení nebo obuvi klidně i několik dní.

Náš tip: S viry a bakteriemi na podlahách a plochách si skvěle poradí virucidní přípravky, které jsou zpravidla založeny na alkoholové nebo chlorové bázi. Pokud se chcete vyhnout chemii, vsaďte na nejsilnější úklidový prostředek – páru (viz níže).

Ariete čistá domácnosť

Rozmary počasí

Podzim nám v posledních dnech naplno ukázal, co dokáže. Období plískanic a nevyzpytatelných rozmarů počasí klade na úklid domácnosti ještě vyšší nároky. Za pravdu nám dají třeba majitelé psích chlupáčků, kteří mají často talent vymést všechny kaluže v okolí. Abyste si bláto a další nečistoty neroznášeli po domě či bytě, vyčleňte si u vchodu místo, kde se zbavíte zablácených bot, svršků a z chlupaté blátivé koule, která jenom vzdáleně vypadá jako váš psí parťák, opět uděláte čistého a voňavého mazlíka.

Vyšší vzdušná vlhkost
Doporučená vlhkost v bytě je v zimě 45 až 60 % a v létě pak od 40 do 55 %. Stejně jako v jiných případech ale všeho moc škodí. Pokud jste z venkovního sušáku přesunuli prádlo dovnitř, pravděpodobně se budete potýkat s vyšší vlhkostí, která jde ruku v ruce s ideálním prostředím pro množení bakterií a virů. Nezapomínejte proto na časté větrání a důkladný úklid toalety a koupelny, kde se nebývale daří bakteriím, ale také plísním.

Ariete čistá domácnosť

Když nechcete úklidem strávit půl dne
Výše jsme si popsali několik důvodů, proč úklid zintenzivnit. Abyste mu ale nevěnovali víc času, než je nezbytně nutné, je dobré využít možností a prostředků, které současná moderní doba nabízí. Řeč je třeba o parních čističích Ariete, které jsou spolehlivými pomocníky při ničení virů, bakterií, plísní a alergenů. To vše navíc bez použití chemických detergentů nebo dalších čističů.

Tajemství parních čističů spočívá v kombinaci několika faktorů – vody v plynném skupenství, která má neuvěřitelné čisticí schopnosti, vysokého tlaku a teploty. Ta se v nádržce ohřeje na více než 130 °C a pak se v trysce anebo hadici zchladí na 100 °C. Na čištěný povrch nakonec dopadá značnou silou a bezpečnou teplotou 50 °C, což je ale stále více, než při běžném úklidu.

Parní čističe Ariete pořídíte v několika variantách a cenových hladinách. Vybírat můžete parní kachny, mopy, ale i multifunkční parní čističe, které hravě zvládnou úklid celé domácnosti během několika mála chvilek. A vy se pak už můžete konečně věnovat tomu, co vás doopravdy baví.

Související produkty