Logo webu
Česká verze
Přejít na Slovenskou verzi
Otevřít vyhledávání
Otvoriť menu

Čistíme hračky pro děti: Jak obstáli v testu plyšáci, figurky a míče?

Asi neexistuje nikdo, kdo by si nepřál žít v čistém a hygienicky nezávadném prostředí. Nároky na údržbu se u řady z nás často ještě zintenzivní s příchodem dětí. Zatímco s údržbou podlahových krytin, sanitární keramikou nebo bytových textilií si snadno poradíme, u dětských hraček může být situace maličko diskutabilnější. Jak důkladně vyčistit plastové figurky, gumové knížky, míčky nebo třeba plyšáky bez toho, abychom je nenávratně poničili? Odpověď je součástí dnešního článku.
Čistenie hračiek

Kam chemie nemůže, tam pára pomůže
Řeč bude věnována parním čističům Ariete, které se v posledních letech stávají stále oblíbenějšími společníky tuzemských i zahraničních domácností. Úklid s nimi je totiž neuvěřitelně jednoduchý a časově nenáročný. Čištěné povrchy jsou navíc čisté a hygienicky nezávadné během několika sekund. A to vše bez agresivních chemických prostředků, které mohou nadělat zejména v domácnosti s dětmi nebo domácími zvířaty víc škody než užitku.

Na jakém principu vlastně parní čističe Ariete pracují? Nehledejte v tom žádnou vědu! Jde totiž o fyziku a důmyslné spojení vysoké teploty, tlaku a vody v plynném skupenství. Tahle účinná trojkombinace si zvládne poradit s běžnými nečistotami, viry a bakteriemi, ale i zažranou špínou, zanesenými spárami mezi dlaždicemi nebo dalšími odolnými skvrnami.

Bezpečná teplota a variabilní použití
A jak vlastně vypadá vlastní čištění s parním pomocníkem Ariete? Parní čističe zvládnou během chvilky nahřát vodu v nádržce na více než 130 °C. Voda se následně v trysce anebo hadici ochlazuje na 100 °C a na čištěný povrch dopadá značnou silou a bezpečnou teplotou 50 °C, což je ale stále více, než při běžném úklidu.

K dispozici jsou navíc praktické parní kachny s klasickou či ohebnou tryskou, určené pro čištění a desinfekci menších ploch a hůře přístupných zákoutí. Kachny jsou jednoduše přenosné a uplatnění naleznou při čištění dlaždic, spár, radiátorů, sprchových koutů, ale třeba i čalounění nebo matrací.

Zvolit ale můžete také parní mopy, které najdou uplatnění při čištění nejrůznějších povrchů. Pokud ale nechcete dělat kompromisy, zvolte multifunkční parní čističe. Ty v sobě kombinují výhody výše zmíněných a snadno se tak stanou praktickými pomocníky v domácnosti.

Redakční test: Čistíme hračky za pomocí parních čističů Ariete
A protože jsme vám na začátku dnešního článku slíbili další redakční test, rozhodně vás o něj neochudíme. Hlavním aktérem tohoto testu byla jedna z parních kachen Ariete, kterou jsme zvolili kvůli jejím kompaktním rozměrům, vysokému tlaku (3,5 baru) a 250 ml nádobce na vodu, která jde ruku v ruce s nízkou hmotností a snadnou manipulovatelností.

Párou jsme se rozhodli vyčistit několik plyšových hraček, plastové figurky, gumové knížky a nejrůznější míčky. Čištěné předměty jsme jednoduše vložili do nádoby s širším okrajem a hračky po dobu několika sekund aktivně párou čistili.

Velkou předností parního čištění je i to, že čističe Ariete nepracují s chemickými detergenty, takže po čištění je můžete snadno vrátit do dětského pokoje nebo postýlky.

Povrchy hraček (i těch plyšových) byly navíc rychle suché a po nečistotách nezbyly ani památky. Výsledkem našeho testování byly zářivě čisté a hygienicky nezávadné hračky zbavené virů, bakterií a dalších nezvaných návštěvníků.

Pošlete článek známému