infoinfo

Objednávky vytvořené do 19.12. do 11:00 se pokusíme doručit ještě do Vánoc. Zboží z objednávek po tomto termínu bude doručeno až po Vánocích.

Logo webu
Česká verze
Přejít na Slovenskou verzi
Otevřít vyhledávání
Otvoriť menu

Domácí pizza - recepty, triky a chyby, kterým se vyhnout

Pizza. Chutná nám k obědu i k večeři, ale nejvíc nám všem chutná pravá italská pizza s nádechem moře, slunce a léta. Pro Italy je pizza stavem mysli a spolu s těstovinami se stala velmi populárním jídlem na celém světě. Požitek z jejich chutí však nespočívá jen v zakousnutí a vychutnání si každého sousta: snem mnoha z nás je připravit si domácí pizzu tak dobrou a jemnou, na jakou jsme zvyklí v těch nejlepších pizzeriích.

Tento sen se může stát skutečností díky pizza peci od italské firmy Ariete, se kterou upečete pizzu už za 4 minuty. Naučme se spolu, jaké má být správné těsto na perfektně upečenou domácí pizzu a jakým nejčastějším chybám se ve fázi přípravy vyhnout.

Domácí těsto na pizzu: ingredience a příprava

Mouka, voda, sůl, olej a droždí. Existuje jen málo jednoduchých receptů, které ohromí přátele a celou rodinu. Pizza představuje skutečný okamžik radosti, když se setkáme s přáteli a rodinou u stolu, abychom společně strávili čas u chutného jídla. Ať už je nízká a křupavá, nebo vysoká a měkká, pizza ví, jak nalákat dospělé i děti a dá se na ní pochutnat při každé příležitosti. Právě pro získání té autentické chuti a pravosti si ji často chceme vyrobit doma. Abyste ji připravili přesně takovou, jaká se podává v Neapoli. I u domácích receptů je třeba mít na paměti tři základní body: pizza musí být lehká, chutná a zároveň snadno stravitelná.

Pak pochopíte, že tajemství přípravy dobré pizzy jako v pizzerii je celé v cestě. Pokud není kvalitní, jen těžko dokážeme vyrobit špičkovou pizzu.

Recept na domácí pizzu

  • 300 g hladké mouky
  • 200 g manitoba mouky
  • 300 ml přírodní minerální vody
  • 15 ml extra panenského olivového oleje
  • 1 lžičku cukru
  • 8 g soli
  • 8 g droždí

Před zpracováním těsta je důležité mouku prosít, aby se nevytvořily hrudky. Smíchané mouky vysypte na desku na válení - nebo alternativně do mísy - vytvořte ve středu kráter a vylijte do něj olej. Droždí rozpustíme v malém množství vlažné vody spolu s lžičkou cukru, přidáme ho k mouce a po přidání soli začneme míchat. Zároveň pomalu přiléváme zbytek teplé vody, dokud směs není hladká, kompaktní a dostatečně měkká. Pokud používáte robota, těsto bude hotové, až se začne odlepovat od stěn mísy.

Těsto necháme kynout v misce přikryté potravinovou fólií, nutně na teplém a suchém místě, alespoň 5 nebo 6 hodin. Směs následně rozdělte na více částí po cca 250g a nechte ji kynout při pokojové teplotě další hodinu. Vybereme bochníky a roztáhneme je rukama, vyhýbáme se používání válečku a snažíme se získat kulatý tvar, a to bez přílišného zploštění hran. Teď můžeme bloudit fantazií a dochutit pizzu tak, jak ji máme nejraději, třeba rajčaty a mozzarellou nebo šunkou a žampióny.

Chyby, kterých se při přípravě domácí pizzy nedopustit

Umění připravit domácí pizzu však vyžaduje určitá malá opatření. Existuje několik běžných chyb, které mohou ohrozit konečný výsledek i přes dodržování správného receptu. Nejběžnější je pořadí, v jakém se ingredience vkládají: ve fázi míchání je nezbytné přidat nejdříve droždí, a pak sůl, protože sůl částečně inhibuje droždí a zpomaluje kynutí. Také není vhodné přidávat hodně droždí na urychlení kynutí, lepší je použít menší množství a nechat těsto dlouho kynout, klidně i 24 hodin. V neposlední řadě, pro měkkou a snadno stravitelnou pizzu, je třeba těsto vždy přikrýt ve speciální nádobě nebo potravinovou fólií, aby se nevytvořily kůrky, které by mohly narušit rovnoměrnou hmotu.

Jak péct pizzu doma s Ariete

Teď, když víme, jak připravit dokonalé těsto musíme ještě upéct náš výtvor. Nic nemůže být jednodušší − a rychlejší! - jako s pecí na pizzu Ariete. Tento vzácný pomocník pro všechny milovníky pizzy, vybavený vysoce kvalitní žáruvzdornou kamennou deskou o průměru 32 cm, umožňuje pečení s pěti různými stupni pečení až do maximální teploty 400 stupňů. Rychlé pečení při vysoké teplotě vám umožňuje napodobit stejnou metodu jako při pečení v pecích na dřevo a už za 4 minuty získáme dokonale upečenou domácí pizzu.

Související produkty

Pošlete článek známému