Logo webu
Česká verze
Přejít na Slovenskou verzi
Otevřít vyhledávání
Otvoriť menu

Parní čištění pro začátečníky: Vyberte si parní čistič, který vám sedne

Dnešním článkem, v němž si představíme zásadní rozdíly mezi jednotlivými čističi Ariete, pokračujeme v sérii příspěvků o parním čištění (nejen) pro začátečníky, které nabízí flexibilní možnosti údržby domácnosti i dalších prostor. To vše při zajištění hygienické nezávadnosti a při optimálním využívání zdrojů. A to jak těch lidských, tak ostatních. Jak vybrat správný parní čistič? Čtěte dál a dozvíte se to!

Jak parní čističe fungují?

V předchozích článcích jsme princip fungování parních čističů Ariete už několikrát probrali. Protože je ale opakování matka moudrosti, prozradíme, že parní čističe nepracují s žádnou magií, nýbrž s obyčejnou fyzikou. Parní čističe totiž fungující na bázi vody v plynném skupenství (páry), kterou zvládnou během malé chvíle ohřát na více než 130 ° C. Voda se následně v trysce nebo v hadici ochlazuje na 100 ° C a na čištěný povrch dopadá značnou silou a s bezpečnou teplotou 50 °C.

Připadá vám to málo? Věřte, že je to stále víc než při klasickém úklidu. A protože je pára tím nejúčinnějším čisticím prostředkem, nepotřebujete k úklidu žádné chemické prostředky, které mohou vadit alergikům, astmatikům, domácím mazlíčkům nebo menším dětem. Málokdo taky tuší, že horká pára povrchy nejen čistí, ale taky desinfikuje. Během běžného úklidu tak zahubíte více než 97 % bakterií, roztočů či virů.

Jak vybrat ten správný?

V portfoliu italské společnosti Ariete najdete rovnou tři druhy parních pomocníků. Sem patří parní mopy, multifunkční parní čističe a parní kachny. Jak vybrat vhodného pomocníka, který vám pomůže s údržbou domácnosti nebo kanceláře? Tady jsou zásadní rozdíly:

Parní kachny: Tyhle malé kompaktní čističe s klasickou či ohebnou tryskou jsou určené pro čištění a desinfekci menších ploch a hůře přístupných zákoutí. Kachny jsou jednoduše přenosné a uplatnění naleznou při čištění dlaždic, spár, radiátorů, sprchových koutů, ale třeba i čalounění nebo matrací. Součástí vybavení může být i nástavec na čalouněný nábytek či nástavec na čištění oken. Vybrat si taky můžete mezi modely s rozdílnou kapacitou i hmotností.

Parní mopy: Asi nikoho nepřekvapí, že parní mopy jsou určeny pouze na čištění podlah. A je jedno, jestli jde o linoleum, plovoucí podlahu, kachličky nebo další podlahové materiály, s nimiž si šetrně, přesto však účinně poradí. Díky svému šikovnému tvaru se navíc mopy dostanou do všech koutů. Parní mopy bývají často také vybaveny nástavci pro čištění koberců.

Multifunkční parní čističe: Pokud potřebujete spojit veškeré výhody výše uvedených parních čističů, je pro vás ideální volbou multifunkční parní čistič Ariete. Snadno s ním totiž vyčistíte kachličky, sporák, ledničku, troubu, vodovodní baterie, mikrovlnku a mnoho jiných povrchů v kuchyni. Bez problémů si poradí rovněž s podlahou, radiátory, skříněmi, vitrínami, okny nebo knihovnou v obývacím pokoji. V dětském pokoji s ním vyčistíte hračky, plyšáky, textilie či čalouněné povrchy. Nezklame ani při úklidu toalety. V koupelně vám pomůže zbavit se vodního kamene a jiných usazenin kolem vany či vodovodních baterií. Stejně hravě si poradí i s čištěním a dezinfekcí bazénu, akvária, dílny či terasy.

Líbil se vám dnešní článek? Doporučujeme sledovat i další články ze série "Parní čištění pro začátečníky", v nichž si příště představíme celý proces spuštění parního čističe od A až po Z a ještě víc se ponoříme do fascinujícího světa parního čištění.

 

Pošlete článek známému