Logo webu
Česká verze
Přejít na Slovenskou verzi
Otevřít vyhledávání
Otvoriť menu

Parní mopy Ariete: Nepostradatelný pomocník v domácnosti

Psal se rok 1997. V Irsku byl uzákoněn rozvod, v Asii začala asijská krize, která souvisela s propadem thajského bahtu vůči dolaru o celých 18 %. Česká republika byla na Summitu NATO v Madridu oficiálně pozvána do Severoatlantické aliance a ve stejném roce také došlo k upravení česko-slovenské hranice. Slovensko se zároveň společně s Monakem, Chorvatskem a Bulharskem stalo součástí evropské mezinárodní organizace EUROCONTROL.
V roce 1997 se však stalo také něco, co ovlivnilo chod milionů tuzemských i zahraničních domácností. Italská značka Ariete představila světu historicky první parní mop Vapori. Patent na něj držela celých 20 let! Jak to vypadá s parními mopy dnes? A jaká esa v rukávu jsme si pro vás přichystali? Odpovědi na tuto a spoustu dalších otázek jsou součástí následujících řádků!

Zpátky do minulosti…
Jak jsme zmínili výše, první parní mop Ariete byl veřejnosti představen v roce 1997 a sklidil nevídaný úspěch. Čištění nejrůznějších povrchů za pomocí horké páry tak nabralo zcela nový rozměr. O dva roky později značka představila první ruční parní čistič typu „kachna“, o kterém jsme se rozepsali v jednom z dřívějších článků.
Rok 2000 byl u Ariete spjat s prvním multivapori čističem, který je univerzálním pomocníkem s řadou vychytaných funkcí. V roce 2011 značka kompletně obměnila svůj sortiment, aby jej mohla o pět let později rozšířit o zbrusu nové čističe, jejichž design, ale i funkce prošly výraznou změnou.

Parní mopy Ariete aneb Seznamte se, prosím
V kategorii parních mopů máme aktuálně 3 zástupce. Patří mezi ně model 4163, 4164 a 2706.  

Parní mop 4163 disponuje výkonem 1500 W, pryskyřicovým odnímatelným filtrem a regulátorem páry, který umožňuje komfortní nastavení pro jakýkoli typ podlahové krytiny nebo materiálu. Součástí je i nástavec na čištění koberců, odnímatelná nádobka na vodu s objemem 500 ml. Model 4163 je okamžitě připraven k použití a páru dokáže bez přestávky produkovat celých 20 minut. Tento parní mop navíc disponuje sklopnou rukojetí, takže vyniká snadnou skladností.

Ariete 4163

Parní mop Ariete 10v1 – model 4164
nabízí bohaté příslušenství, díky kterému se stane univerzálním pomocníkem v domácnosti. Má teleskopickou rukojeť a odnímatelné tělo, díky čemuž z tohoto pomocníka vytvoříme během chvilky klasickou parní kachnu. S modelem 4164 pohodlně vyčistíte veškeré podlahové krytiny, zašlé spáry, špatně dostupná místa, ale třeba i textilie, koberce nebo sedací soupravy a čalounění. I zde je k dispozici regulátor páry, který umožňuje variabilní nastavení.

Ariete 4164

Poslední zmíněný parní mop a metla 2in1 - model 2706 v sobě kombinuje rovnou dvě silné zbraně, které v domácnosti zatočí s nečistotami, bakteriemi, roztoči i dalšími nevítanými návštěvníky. Je ideální do domácností s malými dětmi nebo chlupatými mazlíčky, protože je připraven k okamžitému použití. Během několika sekund se tak jednoduše zbavíte drobků, ale i zvířecích chlupů. Tento model je vybaven příslušenstvím na koberce a dvěma utěrkami z mikrovlákna. Zároveň disponuje otočnou hlavicí a skládací rukojetí, takže je jednoduše manévrovatelný a vhodný pro údržbu nejrůznějších ploch a materiálů.

Ariete 2706

Čistěte snadno, rychle lehce a ekologicky
Všechny aktuálně nabízené parní čističe Ariete spojuje jedno – horká pára, která v nádobce dosahuje úctyhodných 130 stupňů Celsia. Před dopadem na čištěný povrch se ochladí na cca 50 stupňů, což z ní dělá ekologického a účinného pomocníka v boji proti nečistotám, virům a bakteriím v domácnosti.

Ačkoli vám 50 stupňů nemusí připadat mnoho, v současnosti jde o nejúčinnější způsob, jak na čistou, hygienicky nezávadnou a „eco friendly“ domácnost. Voda v plynném skupenství v kombinaci s vysokým tlakem navíc dokáže lépe rozrušit špínu a úklid je proto časově i fyzicky méně náročný.

Ariete 4164

Parní čističe jsme nešetřili! Jak dopadlo testování?

Nedávno jsme podrobili jeden z parních čističů Ariete zátěžovému testu. Testovacím objektem byla stará školní dlažba na toaletách pro žáky druhého stupně. Jak asi vypadala, si dokážete živě představit. Špinavé dlaždice a zašlé spáry jsou jenom špičkou onoho pomyslného ledovce. Síle parního mopu jsme nicméně věřili a dali se do testování.

Místnost zahalila hustá mlha a oblak páry, který si hravě poradil s nevzhlednými skvrnami a zašlými dlaždicemi. Spárám jsme museli maličko pomoci přiloženým kartáčem s tvrdými štětinami, výsledek ovšem stál za to. Čistění podlahy bylo navíc záležitostí několika minut.

Více o redakčním testování parních mopů, je součástí jednoho z dřívějších článků. Tak co, přesvědčili jsme vás? Prohlédněte si nabídku parních čističů Ariete a vyzkoušejte nový způsob údržby domácnosti.

Pošlete článek známému