infoinfo
Vážení zákazníci, 31.5.2024 probíhá v našem skladu inventura. Vaše objednávky budou odeslány nejdřív 3.6.2024. Děkujeme za pochopení.
Logo webu
Česká verze
Přejít na Slovenskou verzi
Otevřít vyhledávání
Otvoriť menu

Pomocníci v domácnosti: Parní mop 2v1

SexyMamas

12.05.2017

Dlouho jsme neměly článek o pomocnících v domácnosti, rády jsme se tedy ujaly možnosti otestovat parní mop Ariete 2v1, tedy parní čistič – mop s metlou. Jedná se o model 2706 ve žluté barvě.
Jelikož jsem máma dvou malých dětí, které jsou zrovna ve věku, kdy chtějí dělat vše samy a navíc máme doma psa i kočku, je u nás denně co vytírat a vysávat. Nejsem zrovna příznivec saponátů a chemikálií pro úklid domácnosti, a proto si k nám parní mop našel cestu už dříve, protože nepotřebujete nic víc, než vodu a přitom se zbavíte nečistot, bakterií i roztočů. Parní mop 2v1 se smetákem je pro mě ale novinkou. Spojuje efektivitu páry a sací výkon.

Ariete 2706

Jak už jsem řekla, parní mop se u nás používá denně. Vždy ale bylo nutné nejdřív vytáhnout vysavač a pak teprve mop, protože jsme nechtěli roztírat drobky a chlupy. Smeták v mopu se hodí na sesbírání spíše drobných nečistot, jako právě svinčík pod stolem, ale třeba po dětské party je pro mě vysavač nezbytnost. :)

Baví mě, že se s tímto mopem dají čistit všechny druhy podlah, ale s nástavcem také koberce s krátkým a středně dlouhým chlupem. Nemusíte se bát čistit ani parkety, protože vlhkost z páry je minimální a rychle schne. Navíc teplota vypouštěné páry se rychle sníží. Kombinace tlaku a páry přesto účinně čistí. Tlačítko na zapnutí páry je přímo na rukojeti, můžete ji tak snadno ovládat. Je možný i nepřetržitý provoz páry na 20 minut.

Chvíli jsem bojovala s otočnou hlavicí, ale je to jen o zvyku, brzy jsem přístroj ovládla. :)

Na parních mopech se mi obecně líbí fakt, že účinně čistí bez chemikálií a rychlost schnutí podlah. Pára se díky tlaku dostane i do spár a otvorů, kde běžný mop nemůže soupeřit.

Ariete 2706

Co se mi na tomto konkrétním parním mopu 2v1 líbí:
Možnost metly
Možnost regulace páry
Stojí sám, dá se lehce složit rukojeť a nezabere moc místa
Dlouhá šňůra (5 m), která se dá navíc prakticky namotat
Přestože se v tomto s holkami neshodneme, líbí se mi i výrazně žlutá barva a jeho design
V neposlední řadě cena

Co se mi na něm naopak nelíbí:
Rukojeť – trochu mi vadí fakt, že mop nemá pořádné držadlo
Zvuk, který vydává smeták

Možná se ptáte, proč si vybrat parní mop zrovna od Ariete. Firma Ariete přišla s bojlerovými parními čističi na trh jako první a své technologie následně poskytla dalším výrobcům formou licence. Krom tohoto průkopnictví patří také k významným inovátorům této technologie. Navíc nabízí dostupnou kvalitu. Cena vzhledem k výkonu je bezkonkurenční.

Můžete mrknout i na video výrobce:

Pošlete článek známému