Logo webu
Česká verze
Přejít na Slovenskou verzi
Otevřít vyhledávání
Otvoriť menu

Pošlete váš parní čistič na "home office"

Jistě se všichni shodneme na tom, že pravidelná údržba domácnosti nám někdy dá pořádně zabrat. Pokud jste však nuceni sbalit svou kancelář a rozložit si pracovní základnu přímo v domácnosti, budete potřebovat novou strategii. Jaké tedy máte možnosti? Jednou z nich je spřátelit se s novým kolegou- parním čističem.
H.O.M.E.

Strategie H.O.M.E.
Vaše domácí kancelář bude vyžadovat více pozornosti než ta firemní. Požadavky se ještě znásobí, když s vámi zůstali doma i děti s vlastními "školními" povinnostmi a manžel či manželka s požadavkem dalšího prostoru pro pracovní a osobní aktivity. Ze situace se nejvíce těší naši domácí mazlíčci, kteří milují společnost, na druhé straně však vyžadují zvýšenou hygienickou péči. Kde a jak začít, abyste udrželi pořádek a čistotu v nově vzniklém chaosu?

Vyzkoušejte strategii H.O.M.E.:
H = hygiena na prvním místě
O = oběd
M = metoda je základ
E = energií se neplýtvá

H: hygiena na prvním místě:
O tom, že je třeba věnovat zvýšenou pozornost mytí a nejnověji i dezinfekci rukou určitě slyšíte ze všech "světových stran". Pokud jste však nuceni skloubit práci, školu, domácnost, péči o zvířátka i sebe, slovo hygiena nabírá zcela nový rozměr. Základní způsob jak ochránit domácnost a jejich členy před nechtěnými bakteriemi a viry, které se ve stísněných podmínkách mnohem více množí je vyčlenit si koutky. Vyčleňte si koutek v bytě nebo domě, který budete nazývat svojí pracovnou (i kdyby měl mít 1x1 m²). Stejně tak vyčleňte prostor na odpočinek a stravování. Když pracujete, snažte se zdržovat co nejvíce ve svém pracovním koutku, který udržujte v čistotě. Na místě je dezinfekce klávesnice, myši, ale i povrchu stolu na kterém pracujete. Snažte se mít na stole co nejméně věcí. To vám pomůže odbourat myšlenku chaosu.

O: polední pauza
Polední pauza vám kromě oběda dává taky možnost protažen