Logo webu
Česká verze
Přejít na Slovenskou verzi
Otevřít vyhledávání
Otvoriť menu

Předvánoční úklid by Elis

SexyMamas

04.12.2017

A je to tady! Čtyři týdny do Vánoc a nás matky kromě každodenního shonu čeká ještě vše, co se Vánoc týče. Už teď obchodní centra praskají ve švech, cesty autem hlavně v odpoledních a večerních hodinách jsou za trest, všichni jsou nervózní, že nic nestíhají.. Ale i přesto Vánoce miluji.
Je to asi i tím, že pocházím z velké rodiny, kde Vánoce probíhaly vždy ve velkém stylu. A to nemyslím kvůli množství dárků, ale kvůli té krásné vánoční atmosféře.

Samozřejmě k Vánocům patří kromě pečení i vánoční úklid, a to je to, co mě moc nebaví. Snažím se, aby vše bylo nachystáno, ale upřímně nejsem úplně „leštící typ“. Snažím se, pracuji na tom, jen jak mi nedávno řekla moje sestra – nějak ten nepořádek „nevidí“. A já to mám dost podobně. Každý z nás vnímá „nepořádek“ zkrátka jinak. V každém případě já osobně si snažím takové ty větší úklidy (jako například ten vánoční) co nejvíce usnadnit, a proto jsem byla já ta, která si zamluvila novou vychytávku na testování – nový parní čistič Ariete 4145 Vapor comfort.

Ariete 4145

Poslední parní čistič 10 v 1 testovala Ivuš a jelikož je s ním moc spokojená, tenhle je teď můj.

Je překvapivě malinký, takže i super skladný a k tomu všemu je i lehoučký. Krásně se s ním dá fungovat podle potřeb po celém bytě. Fascinuje mě, na co vše můžete páru a tento čistič využít. Nepotřebujete žádné chemické přípravky a přesto je pára nejlepší čistící prostředek. Síla páry spočívá v její schopnosti dezinfekce, zbavení zápachu a vyčištění jakéhokoliv povrchu rychlejším způsobem, než je tomu u tradičních způsobů úklidu.

Ariete 4145

Začala jsem podlahou, kobercem, vzala jsem to před pohovku a skončila u oken. A to vše jedním přístrojem. V balení máte k dispozici různé násady, které měníte podle toho, co zrovna potřebujete vyčistit. Dá se v podstatě využít na vše v domácnosti od dlaždic, skla, parket, mramoru a koberců až po okna, zrcadla, sprchové kouty, textilie a pracovní desky. Ze začátku jsem měla sice někdy pocit, že něco chybí a něco nepasuje, ale naštěstí je to vcelku chytře vymyšlené, takže ve finále do sebe vše hezky zapadá, jen si na to člověk musí přijít. Pro rychlejší seznámení se doporučím mrknout na video. Je v něm rychle a efektně ukázané, na co všechno a jak se čistič používá.

Existuje ještě parní čistič Ariete 4146, který na rozdíl od modelu 4145 schová všechno příslušenství do těla přístroje, což je praktičtější, protože jsou nástavce vždy po ruce a nepoztrácí se.

Ariete 4145

Samozřejmě do Vánoc zbývá ještě měsíc a ten nejdůkladnější vánoční úklid budu dělat stejně těsně před Štědrým dnem (my matky víme, jak dokážou děti během jednoho dne dát pořádek do nepořádku). K tomu máme psa, a třebaže je to mini pes, který nic neničí, tak ať se nám to líbí nebo ne, je znát, že s námi bydlí.

A co vy? Máte nějaké vychytávky, které vám usnadňují vánoční úklid? Jestli ano, šup sem s nimi.

Budu ráda za každý tip na co nejefektivnějsí a nejrychlejší úklid.

Ještě mě čeká pečení, ale to už se zapojí i Belinka, která si pořídila zástěrku do kuchyně, takže pevně věřím, že si to užijeme víc, než vánoční uklízení.

Ariete 4145

Ariete 4145

Pošlete článek známému