Logo webu
Česká verze
Přejít na Slovenskou verzi
Otevřít vyhledávání
Otvoriť menu

Test parního mopu Ariete 4164 10v1

SexyMamas

26.10.2017

Tento měsíc nám doma přistál další parní mop od Ariete k testování a dorazil v tu nejlepší chvíli, protože naší domácností zacloumala střevní chřipka obou dětí. Myslím, že těm, kdo mají malé děti, nemusím popisovat… Kdo si pod tím však nedokáže nic představit – tak věřte, že bylo nutné vyčistit nejen toaletu, ale také třeba vydezinfikovat koberec. O sprchovém koutu a vaně ani nemluvím… :) A tady všude mi parní mop Ariete 10v1 náramně pomohl – a bez chemie.
Klasický parní mop už možná znáte. Jedná se o šetrné a velmi efektivní čištění různých druhů podlah pomocí horké páry, která čistí a dezinfikuje zároveň. Ale co znamená to „10v1“? To znamená, že je mop díky bohatému příslušenství variabilní a krom klasického parního mopu na podlahy tak může sloužit jako ruční parní čistič koberců, matrací, skleněných povrchů či plastových oken (zrcadla, okna, akvária, sprchové zástěny ad.), těžko dostupných míst, spár, digestoří či sporáku, ale také jako „refresher“ oblečení. Přitom je jeho obsluha tak jednoduchá!

Ariete 4164

Parní mop je velmi lehký a manipulace s ním tak není namáhavá. Dá se jednoduše rozložit a složit, aby mohl co nejlépe plnit daný účel. Super je dlouhý kabel, otočná hlava na podlahy, kterou se dostanete hezky i do rohů a ani design není vůbec špatný. Mop stojí sám, nemusíte ho nikde opírat.

Ariete 4164

Předem jsem si přečetla, že zvládne i mastnotu nebo velmi zaschlou špínu, poradí si prý také s bakteriemi a plísní. A tak jsem si o víkendu vymyslela takovou malou challenge – vyčistit naši dva roky zanášenou digestoř, spáry mezi dlaždicemi na podlaze, troubu a usazeniny kolem kohoutků v koupelně. A proběhla i malá fotodokumentace. Možná vás fotky „před“ znechutí, ale odkládat tyto činnosti je tááák jednoduché! :)

Ariete 4164

I spáry se čistily dobře, tady to ale chtělo malinko víc trpělivosti. Podotýkám, že máme šedé spáry, ne bílé. ;) Takže jsem v sobotu odpoledne vypravila manžela s dětmi ven a pustila se do práce.

Ariete 4164

Nejvíc mě překvapilo, jak snadné bylo vyčistit digestoř. Vytáhla jsem z ní mastnotou zanesené sběrné desky, dala je do vany a rozložila parní mop na čistič s vhodným nástavcem. Šlo to tak lehce, že jsem musela vykroužit jedním tahem klikihák, abyste to pořádně viděli. :)

Ariete 4164

Pak jsem se vrhla na troubu, a i tam se mi podařilo celkem hezky vyčistit místa se zapečeným svinčíkem a umaštěná dvířka. No a usazeniny kolem kohoutků a odtokových kanálků v koupelnách byly pryč během pár vteřin. Musím tedy uznat, že je Ariete parní mop 10v1 skvělý pomocník v domácnosti.

Ariete 4164

Pošlete článek známému