Logo webu
Česká verze
Přejít na Slovenskou verzi
Otevřít vyhledávání
Otvoriť menu

Výrobník sýrů B-cheese: sýr jak ho neznáte

Sýr – základní potravina, která je s námi už od časů starých Římanů, kteří už v té době experimentovali s různými výrobními technikami, konzistencemi, druhy a chutěmi. Dnes se toho však velmi změnilo. Výroba sýra už není jen náhodná spleť procesů, jejichž výsledkem je „nějaký“ produkt tužšího či řidšího skupenství. Dnes už přesně víme jaké kroky a přísady použít, abychom dosáhli požadovaného výsledku. Dokonce jsme se dostali tak daleko, že dokážeme sýr vyrobit doslova na pár kliků, za což dnes vděčíme unikátnímu výrobníku sýrů B-cheese od Ariete.
První seznámení s výrobníkem sýrů B-cheese
První dojmy z výrobníku sýrů byly různé. Zaujal nás design, barevné provedení, skladnost, stohovatelnost vnitřních košů a hlavně moderní dotykový panel s přednastavenými funkcemi. Staří Římané by si s tímto produktem pravděpodobně neporadili, no pro nás, inteligentní lidi z roku 2020, to byla velmi zajímavá zkušenost.  Začali jsme tedy postupně zkoumat možnosti, které tento originální produkt nabízí. A na co jsme přišli?

Ariete 615

1. Na své si přijdou všichni

Výrobník sýrů nabízí 6 přednastavených programů na výrobu sýru – klasický sýr, rychlý sýr, veganský sýr, Mozzarella, klasický jogurt a řecký jogurt. Programy jsou navzájem kombinovatelné a dají se využít na výrobu různých druhů sýrů. Nezapomnělo se ani na vegany a lidi s potravinovými  alergiemi či intolerancemi, kteří si můžou připravit chutné tofu nebo jiný produkt z jejich oblíbeného rostlinného mléka.

2. Nenápadný, ale výkonný společník v domácí kuchyni
Výrobník sýrů je navržený tak, aby se vešel i do menších prostor a poskytl uživatelům mnoho možností uskladnění. Stohovatelné koše poskytují elegantní a efektivní řešení, díky kterému máte možnost vyrobit více druhů sýrů v jednom přístroji. Po ukončení práce koše jednoduše naskládáte do sebe a kuchyně je uklizená.

3. Zábava pro celou rodinu
Díky jednoduchému a intuitivnímu ovládání zvládne výrobu sýru úplně každý. Dotykový panel se 6 světelnými indikátory a srozumitelnými piktogramy vás krok po kroku provede celým procesem výroby sýru od přidání prvních ingrediencí až po výsledný produkt. Tvrdé sýry, které jsou v naší kultuře populární vyžadují dlouhou dobu zrání a velmi specifické podmínky na přípravu. Proto je výrobník sýrů B-cheese určený na přípravu originálních italských sýru měkkého skupenství jako například Ricotta, Stracchino, Primosale, Caciottina a jiné. Každopádně je velmi zajímavé sledovat, jak se mléko před očima mění na váš oblíbený sýr. Od vašeho oblíbeného sýru vás teď dělí doslova jen pár kliků.

Ariete 615

4. Pro koho je výrobník sýrů určený?
Zajímá vás, zda je výrobník sýrů vhodný i pro lidi, kteří s jejich výrobou nemají žádné předchozí zkušenosti? Odpověď je rozhodně ano. Neodmyslitelným společníkem výrobníku sýrů B-cheese od Ariete je kniha receptů, ve které kromě množství receptů a podrobných návodů najdete i úvod do výroby sýrů. Tato kniha vás provede světem nejrozmanitějších sýrů a klasických receptů. Kromě toho jsme pro vás připravili i video tutoriály na výrobu různých druhů sýrů jako například už vzpomínaná Mozzarella, mléčná Ricotta, veganské Tofu a mnoho dalších. Takto vyzbrojený zvládne výrobu sýrů opravdu každý.

Nám trvalo jen pár minut, než jsme se zorientovali v ovládání a rovnou jsme se pustili do výroby sýrů. Nejvíc nás zaujala Mozzarella, jejíž příprava je sice o trochu náročnější, ale my máme rádi výzvy. Výrobník sýru si s Mozzarellou poradil levou zadní a my jsme se cítili jako praví sýraři. Nejvíc nás na výrobě sýru motivovalo jeho složení. V dnešní rychlé a konzumní době je dobré si čas od času připravit pokrm, který je zdravý, bez umělých barviv a konzervantů. To, že přesně víme, co náš domácí sýr obsahuje je obrovské plus. O tom, jaký chutný a zdravý sýr se nám podařilo vyrobit si můžete přečíst zde.

Pošlete článek známému